Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej AXON

Poradnia dla osób z autyzmem dziecięcym lub innymi całościowymi zaburzeniami rozwoju

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla dzieci, młodzieży i ich rodzin

Zespół Leczenia Środowiskowego (domowego) dla osób z autyzmem

 • obrazek

  Harmonogram egzaminów czerwiec 2018 r.

  więcej >>>
 • obrazek
 • obrazek
  Szanowni Państwo, dyrektorzy i nauczyciele
  szkół i placówek oświatowych

  oferujemy Państwu szkolenia wynikających ze zmian w oświacie.
  więcej
 • obrazek
  Trwa rekrutacja na semestr wiosenny roku akademickiego 2017/2018 – zgłoszenia przyjmujemy do 28 lutego 2017 r.
  Zapraszamy!
  Ściągnij AKTUALNY informator
 • obrazek

  STUDIA LICENCJACKIE I MAGISTERSKIE W BIAŁYMSTOKU

  Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lutego 2018 r.
  oferta na rok akademicki 2017/2018 więcej >>>
 • obrazek

  STUDIA PODYPLOMOWE W BIAŁYMSTOKU

  Opłata rekrutacyjna – 100 zł
  Czesne zgodnie z ofertą

  Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lutego 2018 r.
  oferta na rok akademicki 2017/2018
  więcej >>>
 • obrazek

  UWAGA !

  Chcesz uzupełnić kurs kwalifikacyjny do rangi studiów podyplomowych..?
  W roku szkolnym 2017/2018 dla wszystkich absolwentów kursów kwalifikacyjnych zostanie uruchomiona oferta tzw.: „TRZECIEGO SEMESTRU”
  TRYB INDYWIDUALNY TRWA JEDEN SEMESTR!!!
  więcej >>>
 • obrazek
 • obrazek
  INFORMACJA
  DOT. UPRAWNIEŃ DO NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH W PRZEDSZKOLACH I KLASACH I –III
  (dot. studiów w zakresie wczesnego nauczania języka obcego)
  ZMIANY W ROZPORZĄDZENIU W SPRAWIE SZCZEGÓŁOWYCH KWALIFIKACJI WYMAGANYCH OD NAUCZYCIELI
  więcej >>>
 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Mentor”

  zaprasza rodziców do zapisów na NIEODPŁATNE zajęcia w ramach
  Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.
  Wczesne wspomagane rozwoju to pobudzanie i stymulowanie ruchowego, poznawczego, emocjonalnego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia u niego problemów rozwojowych do czasu podjęcia nauki w szkole     więcej >>>
 • obrazek
  Nawiązaliśmy współpracę z certyfikowanymi terapeutami Metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena (IAS), która przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych z trudnościami w słuchaniu, mówieniu i pisaniu
  więcej ...
 • obrazek

Uczenie się przez zmysły. Terapia przez ruch - zabawy wspomagające rozwój dziecka z zaburzeniami rozwoju

Szkolenie „Uczenie się przez zmysły. Terapia przez ruch - zabawy wspomagające rozwój dziecka z zaburzeniami rozwoju” organizowane przez Podlaski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Białymstoku wraz ze specjalistami z Poradni AXON Panią Moniką Korotkiewicz i Jolantą Bursa.

Szkolenie z "Grupowych terapii dla osób z ASD" organizowane przez Podlaski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Białymstoku oraz Poradnię AXON dnia 30 września 2017 r.

Festyn Rodzinny „Mama, Tata i JA”

„Mama, Tata i Ja” - pod takim hasłem w sobotę 01 lipca 2017 r. w Wasilkowie odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Fundację SYRIUSZ oraz Poradnię AXON, w którym udział wzięły dzieci wspólnie ze swoimi rodzinami. Nasi Goście mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie ustrojonych stoisk, przy których czekały na nich zabawy i nagrody. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, jak również bańki mydlane. Najlepszą atrakcją dla dzieci okazała się dmuchana zjeżdżalnia i zamek. Oprócz wszystkich atrakcji, najważniejszą sprawą dla dzieci było to, że mogły się bawić razem z najbliższymi. Dziękujemy za wspólna zabawę !!!

Konferencja w Sokółce

8 kwietnia 2017 r. odbyła się konferencja pt. "Wspieranie rozwoju dziecka - autyzm w podejściu niedyrektywnym" organizowana przez Podlaski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Białymstoku wspólnie z Zespołem Szkół Integracyjnych w Sokółce. Konferencję rozpoczęła Pani Dyrektor Maria Andrzejewska, która przywitała zaproszonych gości oraz podziękowała za obecność. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz Adam Marian Kowalczuk oraz Pan Leszek Twarowski - Dyrektor NZOZ AXON w Białymstoku. Wykład "Zaburzenia współistniejące ze spektrum autyzmu" poprowadziła Pani Teresa Gołaś - Sidun - specjalista w dziedzinie psychiatrii. Następnie diagności i terapeuci z Poradni NZOZ AXON: Anna Kopczuk, Anna Zawada oraz Anna Zalewska przedstawiły interesujący temat "Wokół relacji - rozwojowe spojrzenie na terapię autyzmu". Po przerwie swój występ rozpoczął Pan Adrian Borowik z wykładem "Kochać kogoś, to być z nim szczęśliwym". Na zakończenie Pan Ireneusz Wesołowski - tata dziecka autystycznego przedstawił temat: Dołączanie - przepustka do świata interakcji"

„Kapryśna Księżniczka”

Kolejnym wydarzeniem z naszego kalendarium obchodów światowego miesiąca autyzmu było spotkanie z Panem Marianem Ołdziejewskim i Teatrzykiem Co nieco, który przygotował i zaprezentował przepiękną bajkę "Kapryśna Księżniczka" naszym podopiecznym. Wszyscy obecni, zarówno mali i Ci starsi z zaciekawieniem wysłuchali opowieści.

Dziękujemy Panu Marianowi za poświęcony czas i wprowadzenie we wspaniały nastrój wszystkich osób przybyłych na spektakl.

BAL SMERFÓW

BAL SMERFÓW

1 kwietnia w ramach obchodów światowych dni autyzmu w naszej poradni odbył się bal. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i szybko wcieliły się w bohaterów kultowej bajki „Smerfy”. Sale przystrojone niebieskimi balonami w prowadziły je w atmosferę zachęcającą do zabawy. Wszyscy chętnie się bawili, z wielką ochotą uczestnicząc we wspólnych konkursach i zadaniach przygotowanych przez prowadzących.

więcej ...

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 3 lutego 2017 r. Nasi Mali Podopieczni wraz z Rodzicami uczestniczyli w Balu Karnawałowym organizowanym wspólnie z Fundacją SYRIUSZ. Na naszym Balu zagościły Królewny, Księżniczki, Rycerze, Supermen, Batman, Indianin, Strażak, Policjant oraz wiele ciekawych Zwierzątek. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

więcej ...
Idą święta, idą święta! Dziękujemy za Pomoc naszym małym pomocnikom za pięknie ubraną choinkę.


Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „MENTOR” w Białymstoku wraz z Poradnią „AXON” Poradni dla dzieci z autyzmem dziecięcym serdecznie zapraszają na bezpłatne zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, który rozpoczynamy w Grajewie, Sokółce, Augustowie oraz Kolnie. więcej ...

„W Objęciach Anioła”

W Objęciach Anioła

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz możliwość wzięcia udziału przez Pana Leszka Twarowskiego, dyrektora NZOZ AXON w Białymstoku – Poradni dla osób z autyzmem w IV imprezie charytatywnej na rzecz rodzin osób niepełnosprawnych ,,W Objęciach Anioła” która odbyła się 10 listopada 2015 r.

więcej ...

Konferencja „W świecie Zmysłów”

W świecie Zmysłów

23 października 2015 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbyło się I Spotkanie Konsultacyjne Rodziców Dzieci z Niepełnosprawnością z Terapeutami pt. „W Świecie Zmysłów”.

więcej ...

Szkolenie „Badania przesiewowe dzieci 6 i 7 letnich z zastosowaniem Polskiego Pediatrycznego Testu Zdaniowego PTZ – D prof. Edwarda Ozimka”

Bonum Commune

Dzięki uprzejmości p. Leszka Twarowskiego – dyrektora Centrum Medyczno - Edukacyjnego, który udostępnił bezpłatnie salę szkoleniową w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „MENTOR” odbyło się szkolenie przygotowujące do realizacji Projektu badań przesiewowych dzieci 6 i 7 letnich z zastosowaniem Polskiego Pediatrycznego Testu Zdaniowego PTZ – D prof. Edwarda Ozimka.

więcej ...

Konferencja „Autyzm – od nauki do praktyki”

Konferencja Autyzm – od nauki do praktyki

W dniach 25-27 września 2015 r. Pan Leszek Twarowski, reprezentujący NZOZ AXON w Białymstoku – Poradnię dla osób z autyzmem, był uczestnikiem międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Celem konferencji było przybliżenie psychologom, terapeutom, nauczycielom, rodzicom i opiekunom dzieci z autyzmem najnowszej, rzetelnej wiedzy na temat diagnozy i terapii autyzmu.

więcej ...

„Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczenstwie”

Konferencja poświęcona integracji społecznej, zdiagnozowaniu potrzeb dzieci niepełnosprawnych w zakresie edukacji przedszkolnej i szkolnej.
avatar

13 marca 2015 r. w sokólskiej Kawiarni „Lira” odbyło się spotkanie, na którym przypomniano rolę samorządu gminnego w integracji społecznej, zdiagnozowaniu i zaspokajaniu potrzeb dzieci niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów prawnych w obszarze edukacji przedszkolnej i szkolnej. Na konferencję zaprosiła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

więcej ...

„Przyjaciele Zippiego”

Niezmiernie miło nam poinformować, że prowadzimy kolejną edycję szkolenia w ramach programu „Przyjaciele Zippiego”.

UWAGA

W związku ze zmianą siedziby NZOZ AXON
od dnia 5 sierpnia 2013 r.
na wizyty zapraszamy na ulicę Antoniukowską 11 I p.

podn

„Zaburzenia autystyczne u dzieci – wyzwaniem dla współczesnej edukacji”

Dnia 21 maja 2013 r. Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Mońkach – Pan Leszek Twarowski miał zaszczyt wystąpić na konferencji w Świdniku.
więcej ...


Idea holizmu w odniesieniu do osób niepełnosprawnych i ich rodzin

„Zatriumfować nad własnymi trudnościami” – tak może brzmieć paradygmat niepełnosprawności. Gdybyśmy odnieśli go do rodziny i bliskich osoby niepełnosprawnej bliżej byłoby do stwierdzenia – „Zatriumfować nad naszymi trudnościami!”. Szczególną uwagę chciałbym zwrócić na osoby dotknięte całościowymi zaburzeniami rozwoju, rolę rodziny oraz placówek medycznych i oświatowych, które współuczestniczą w procesie terapeutyczno – rehabilitacyjnym.

Pobierz cały artykuł w wersji pdf

MER