Podlaski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Białystok, ul. Antoniukowska 11, lok. 21

tel. 85 716 62 21

 • obrazek

  Harmonogram egzaminów czerwiec 2018 r.

  więcej >>>
 • obrazek
 • obrazek
  Szanowni Państwo, dyrektorzy i nauczyciele
  szkół i placówek oświatowych

  oferujemy Państwu szkolenia wynikających ze zmian w oświacie.
  więcej
 • obrazek
  Trwa rekrutacja na semestr wiosenny roku akademickiego 2017/2018 – zgłoszenia przyjmujemy do 28 lutego 2017 r.
  Zapraszamy!
  Ściągnij AKTUALNY informator
 • obrazek

  STUDIA LICENCJACKIE I MAGISTERSKIE W BIAŁYMSTOKU

  Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lutego 2018 r.
  oferta na rok akademicki 2017/2018 więcej >>>
 • obrazek

  STUDIA PODYPLOMOWE W BIAŁYMSTOKU

  Opłata rekrutacyjna – 100 zł
  Czesne zgodnie z ofertą

  Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lutego 2018 r.
  oferta na rok akademicki 2017/2018
  więcej >>>
 • obrazek

  UWAGA !

  Chcesz uzupełnić kurs kwalifikacyjny do rangi studiów podyplomowych..?
  W roku szkolnym 2017/2018 dla wszystkich absolwentów kursów kwalifikacyjnych zostanie uruchomiona oferta tzw.: „TRZECIEGO SEMESTRU”
  TRYB INDYWIDUALNY TRWA JEDEN SEMESTR!!!
  więcej >>>
 • obrazek
 • obrazek
  INFORMACJA
  DOT. UPRAWNIEŃ DO NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH W PRZEDSZKOLACH I KLASACH I –III
  (dot. studiów w zakresie wczesnego nauczania języka obcego)
  ZMIANY W ROZPORZĄDZENIU W SPRAWIE SZCZEGÓŁOWYCH KWALIFIKACJI WYMAGANYCH OD NAUCZYCIELI
  więcej >>>
 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Mentor”

  zaprasza rodziców do zapisów na NIEODPŁATNE zajęcia w ramach
  Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.
  Wczesne wspomagane rozwoju to pobudzanie i stymulowanie ruchowego, poznawczego, emocjonalnego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia u niego problemów rozwojowych do czasu podjęcia nauki w szkole     więcej >>>
 • obrazek
  Nawiązaliśmy współpracę z certyfikowanymi terapeutami Metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena (IAS), która przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych z trudnościami w słuchaniu, mówieniu i pisaniu
  więcej ...
 • obrazek

Konferencja „AU! Mam AUTYZM?!” w Suwałkach

Konferencja szkoleniowa w ramach akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”

W dniu 1 kwietnia 2015 r. odbyła się konferencja szkoleniowa pod hasłem: Au! Mam Autyzm?! w restauracji Rozmarino w Suwałkach. Część oficjalną poprowadziła Urszula Duda – dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”, mama dziecka z autyzmem oraz Barbara Wierzbowska Lebiediew – prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów- organu prowadzącego „Bajkę”.

W konferencji wzięli udział psycholodzy, pedagodzy, terapeuci  zajmujący się diagnozą, terapią i nauką osób z autyzmem, pracujący na co dzień w Suwałkach i w NZOS AXON  w Białymstoku oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Mentor” w Białymstoku. Opowiedzieli  o swoich doświadczeniach zebranych podczas  pracy z dziećmi i młodzieżą. Przedstawili informacje na temat  współczesnych narzędzi diagnostycznych, najnowszych metod i sposobów  pracy.

Na konferencji rodzice mogli dowiedzieć się, co robić, jeśli podejrzewają, że ich dziecko jest autystyczne. Zwrócono uwagę innych ludzi na ten problem. Jeśli widzą na ulicy dziecko, które źle się zachowuje, nie powinni od razu krytykować rodziców czy opiekunów, ale wziąć pod uwagę fakt, że widzą autystyka. Dla rodziców dzieci autystycznych wyjście na miasto jest bardzo krępujące i stresujące. Powinniśmy nauczyć się tolerancji i szacunku do osób zachowujących się inaczej.

Urszula Duda, dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły „Bajka” w Suwałkach chciała pokazać, na co zwrócić szczególną uwagę i co może wzbudzić niepokój rodziców. Tematyka spotkania objęłą okres aż do dojrzewania, czyli mówiono o trudnych kwestiach związanych z odkrywaniem seksualności przez dziecko z autyzmem.

Sylwia Danilewska- psycholog, diagnosta NZOS AXON w Białymstoku mówiła o trudnych zachowania u dzieci i młodzieży z autyzmem a Anna Kopczuk pedagog specjalny, diagnosta, dyrektor Poradni psychologiczno-pedagogicznej „Mentor” w Białymstoku omówiła „Wczesne wykrywanie zaburzeń ze spektrum autyzmu”. Wszyscy uczestnicy konferencji obejrzeli prezentację filmu „A tymczasem w szkole…”- z udziałem uczniów Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka w Suwałkach. Pani psycholog dokonała analizy autyzmu w okresie dojrzewania a Pani dietetyk zabrała głos w kwestii Jaki wpływ ma to co jemy na funkcjonowanie dziecka z autyzmem? Konferencję zakończył panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości.