PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA

„MENTOR” w Białymstoku

ul. Antoniukowska 11 tel. 797 568 166

 • obrazek

  Harmonogram egzaminów czerwiec 2018 r.

  więcej >>>
 • obrazek
 • obrazek
  Szanowni Państwo, dyrektorzy i nauczyciele
  szkół i placówek oświatowych

  oferujemy Państwu szkolenia wynikających ze zmian w oświacie.
  więcej
 • obrazek
  Trwa rekrutacja na semestr wiosenny roku akademickiego 2017/2018 – zgłoszenia przyjmujemy do 28 lutego 2017 r.
  Zapraszamy!
  Ściągnij AKTUALNY informator
 • obrazek

  STUDIA LICENCJACKIE I MAGISTERSKIE W BIAŁYMSTOKU

  Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lutego 2018 r.
  oferta na rok akademicki 2017/2018 więcej >>>
 • obrazek

  STUDIA PODYPLOMOWE W BIAŁYMSTOKU

  Opłata rekrutacyjna – 100 zł
  Czesne zgodnie z ofertą

  Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lutego 2018 r.
  oferta na rok akademicki 2017/2018
  więcej >>>
 • obrazek

  UWAGA !

  Chcesz uzupełnić kurs kwalifikacyjny do rangi studiów podyplomowych..?
  W roku szkolnym 2017/2018 dla wszystkich absolwentów kursów kwalifikacyjnych zostanie uruchomiona oferta tzw.: „TRZECIEGO SEMESTRU”
  TRYB INDYWIDUALNY TRWA JEDEN SEMESTR!!!
  więcej >>>
 • obrazek
 • obrazek
  INFORMACJA
  DOT. UPRAWNIEŃ DO NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH W PRZEDSZKOLACH I KLASACH I –III
  (dot. studiów w zakresie wczesnego nauczania języka obcego)
  ZMIANY W ROZPORZĄDZENIU W SPRAWIE SZCZEGÓŁOWYCH KWALIFIKACJI WYMAGANYCH OD NAUCZYCIELI
  więcej >>>
 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Mentor”

  zaprasza rodziców do zapisów na NIEODPŁATNE zajęcia w ramach
  Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.
  Wczesne wspomagane rozwoju to pobudzanie i stymulowanie ruchowego, poznawczego, emocjonalnego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia u niego problemów rozwojowych do czasu podjęcia nauki w szkole     więcej >>>
 • obrazek
  Nawiązaliśmy współpracę z certyfikowanymi terapeutami Metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena (IAS), która przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych z trudnościami w słuchaniu, mówieniu i pisaniu
  więcej ...
 • obrazek
Życzenia

Festyn Rodzinny „Mama, Tata i JA”

„Mama, Tata i Ja” - pod takim hasłem w sobotę 01 lipca 2017 r. w Wasilkowie odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Fundację SYRIUSZ oraz Poradnię AXON, w którym udział wzięły dzieci wspólnie ze swoimi rodzinami. Nasi Goście mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie ustrojonych stoisk, przy których czekały na nich zabawy i nagrody. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, jak również bańki mydlane. Najlepszą atrakcją dla dzieci okazała się dmuchana zjeżdżalnia i zamek. Oprócz wszystkich atrakcji, najważniejszą sprawą dla dzieci było to, że mogły się bawić razem z najbliższymi. Dziękujemy za wspólna zabawę !!!

„Stracone kropki”

W sobotę 22.04.2017 zawitała do naszej poradni Pani Elżbieta Janikowska z teatrzykiem kamishibai. Przedstawiała ona naszym podopiecznym bajkę o biedronce pt. „Stracone kropki”. Dzieciaki uważnie wysłuchały bajki, a następnie wspólnie z rodzicami wykonały papierową biedronkę.

Podczas spotkania można było zakupić książeczki z bajkami, do których Pani Elżbieta wpisywała na pamiątkową dedykację. Z teatrzyku wszyscy wyszli bardzo zadowoleni.

Konferencja w Sokółce

8 kwietnia 2017 r. odbyła się konferencja pt. "Wspieranie rozwoju dziecka - autyzm w podejściu niedyrektywnym" organizowana przez Podlaski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Białymstoku wspólnie z Zespołem Szkół Integracyjnych w Sokółce. Konferencję rozpoczęła Pani Dyrektor Maria Andrzejewska, która przywitała zaproszonych gości oraz podziękowała za obecność. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz Adam Marian Kowalczuk oraz Pan Leszek Twarowski - Dyrektor NZOZ AXON w Białymstoku. Wykład "Zaburzenia współistniejące ze spektrum autyzmu" poprowadziła Pani Teresa Gołaś - Sidun - specjalista w dziedzinie psychiatrii. Następnie diagności i terapeuci z Poradni NZOZ AXON: Anna Kopczuk, Anna Zawada oraz Anna Zalewska przedstawiły interesujący temat "Wokół relacji - rozwojowe spojrzenie na terapię autyzmu". Po przerwie swój występ rozpoczął Pan Adrian Borowik z wykładem "Kochać kogoś, to być z nim szczęśliwym". Na zakończenie Pan Ireneusz Wesołowski - tata dziecka autystycznego przedstawił temat: Dołączanie - przepustka do świata interakcji"

„Kapryśna Księżniczka”

Kolejnym wydarzeniem z naszego kalendarium obchodów światowego miesiąca autyzmu było spotkanie z Panem Marianem Ołdziejewskim i Teatrzykiem Co nieco, który przygotował i zaprezentował przepiękną bajkę "Kapryśna Księżniczka" naszym podopiecznym. Wszyscy obecni, zarówno mali i Ci starsi z zaciekawieniem wysłuchali opowieści.

Dziękujemy Panu Marianowi za poświęcony czas i wprowadzenie we wspaniały nastrój wszystkich osób przybyłych na spektakl.

BAL SMERFÓW

BAL SMERFÓW

1 kwietnia w ramach obchodów światowych dni autyzmu w naszej poradni odbył się bal. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i szybko wcieliły się w bohaterów kultowej bajki „Smerfy”. Sale przystrojone niebieskimi balonami w prowadziły je w atmosferę zachęcającą do zabawy. Wszyscy chętnie się bawili, z wielką ochotą uczestnicząc we wspólnych konkursach i zadaniach przygotowanych przez prowadzących.

więcej ...

MEMORIAŁ IRENEUSZA KAPUSTY

MEMORIAŁ IRENEUSZA KAPUSTY

04 lutego 2017 r. w dwóch monieckich halach sportowych przy SP 2 i Zespole Szkół odbył się II Memoriał im. Ireneusza Kapusty w siatkarskich czwórkach. Do rozgrywek przystąpiło czternaście zespołów, między innymi z Białegostoku, Czarnej Białostockiej, Supraśla, o bardzo oryginalnych i często dziwnie brzmiących nazwach. Na uroczystości otwarcia i zamknięcia była obecna bardzo liczna rodzina Ireneusza Kapusty: rodzeństwo (bracia, siostra), dzieci (synowie i córka) oraz zięciowie i synowe.

więcej ...

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 3 lutego 2017 r. Nasi Mali Podopieczni wraz z Rodzicami uczestniczyli w Balu Karnawałowym organizowanym wspólnie z Fundacją SYRIUSZ. Na naszym Balu zagościły Królewny, Księżniczki, Rycerze, Supermen, Batman, Indianin, Strażak, Policjant oraz wiele ciekawych Zwierzątek. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

więcej ...
Idą święta, idą święta! Dziękujemy za Pomoc naszym małym pomocnikom za pięknie ubraną choinkę.


„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział,
ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć,
a żeby rozumiał, nie żeby wszystko go troszkę obchodziło
a żeby go coś naprawdę zajmowało”

                                                         Janusz Korczak
ias

INDYWIDUALNA STYMULACJA SŁUCHU DR K. JOHANSENA (IAS)

Metoda Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena (IAS) jest obecnie prowadzona w 16 krajach na świecie. Opiera się na specjalnie skomponowanej i wykonywanej na syntetyzatorze muzyce. Jest jedynym programem domowym, w którym terapia opiera się o indywidualnie przygotowane CD.
Pracujemy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi

więcej ...

„W Objęciach Anioła”

W Objęciach Anioła

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz możliwość wzięcia udziału przez Pana Leszka Twarowskiego, dyrektora NZOZ AXON w Białymstoku – Poradni dla osób z autyzmem w IV imprezie charytatywnej na rzecz rodzin osób niepełnosprawnych „W Objęciach Anioła” która odbyła się 10 listopada 2015r.

więcej ...

Konferencja „W świecie Zmysłów”

W świecie Zmysłów

23 października 2015 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbyło się I Spotkanie Konsultacyjne Rodziców Dzieci z Niepełnosprawnością z Terapeutami pt. „W Świecie Zmysłów”.

więcej ...

Szkolenie „Badania przesiewowe dzieci 6 i 7 letnich z zastosowaniem Polskiego Pediatrycznego Testu Zdaniowego PTZ – D prof. Edwarda Ozimka”

Bonum Commune

Dzięki uprzejmości p. Leszka Twarowskiego – dyrektora Centrum Medyczno - Edukacyjnego, który udostępnił bezpłatnie salę szkoleniową w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „MENTOR” odbyło się szkolenie przygotowujące do realizacji Projektu badań przesiewowych dzieci 6 i 7 letnich z zastosowaniem Polskiego Pediatrycznego Testu Zdaniowego PTZ – D prof. Edwarda Ozimka.

więcej ...

Konferencja „Autyzm – od nauki do praktyki”

Konferencja Autyzm – od nauki do praktyki

W dniach 25-27 września 2015 r. Pan Leszek Twarowski, reprezentujący NZOZ AXON w Białymstoku – Poradnię dla osób z autyzmem, był uczestnikiem międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Celem konferencji było przybliżenie psychologom, terapeutom, nauczycielom, rodzicom i opiekunom dzieci z autyzmem najnowszej, rzetelnej wiedzy na temat diagnozy i terapii autyzmu.

więcej ...

PROPONUJEMY DIAGNOZĘ I TRENING MÓZGU METODĄ WARNKEGO

Metoda , opracowana przez Freda Warnke, przeznaczona jest do pracy z dziećmi ( od 6 roku życia) i młodzieżą, jak również znajduje zastosowanie w terapii osób dorosłych, ddu których występują trudności w przetwarzaniu bodźców słuchowych.

więcej ...

WCZESNE wykrywanie zaburzeń słuchu i wzroku przy pomocy platformy badań zmysłów

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „MENTOR” w Białymstoku dysponuje komputerem, przenośnym narzędziem umożliwiającym wykonanie (poza gabinetem audiologicznym i okulistycznym) przesiewowych badań słuchu i wzroku oraz badań audiometrycznych i tekstów wykrywających centralne zaburzenia słuchu.

więcej ...

ZATRUDNIMY

Fundacja Syriusz poszukuje pracownika do sekretariatu ze znajomością problematyki oświatowej (prowadzenie dokumentacji szkół, SIO, tworzenie raportów i sprawozdań, itp.)
Miejsce pracy: OHP w Wasilkowie
Oferty prosimy kierować na adres mailowy: biuro@fundacjasyriusz.plCelem naszej Poradni jest niesienie pomocy dzieciom, młodzieży,

dorosłym i rodzinom poprzez udzielanie porad i konsultacji, dokonywanie diagnoz oraz prowadzenie terapii.


Poradnia w szczególności:

 1. Udziela pomocy psychologiczno-pedagogicznej, logopedycznej dzieciom i młodzieży do ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej;
 2. Udziela rodzicom (prawnym opiekunom) i nauczycielom pomocy psychologiczno-pedagogicznej związanej z wychowywaniem i kształceniem dzieci i młodzieży;
 3. Prowadzi wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Znajdą u nas pomoc osoby m.in. z:

ADHD I NADPOBUDLIWOŚCIĄ

NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

ZABURZENIAMI ZACHOWANIA

CAŁOŚCIOWYMI ZABURZENIAMI ROZWOJU

TRUDNOŚCIAMI W NAUCE


 

Poradnia jest wpisana do ewidencji szkół niepublicznych

przez Prezydenta Miasta Białegostoku pod poz. 284